Šárka Ksandrová, akademická malířka – umělecká tvorba

Jmenuji se Šárka Ksandrová a jsem akademická malířka.

Studovala jsem na Hochshule für Buchkunst und Grafik v Lipsku obor Buchgestalltung a na VŠUP v Praze obor Knižní kultura a písmo u prof. Milana Hegara.

Jako první jsem působila jako výtvarník na výstavišti Ostrava a potom u českých drah. Vždy jsem se souběžně věnovala umělecké a pedagogické činnosti. Než jsem šla učit na Gymnázium, byla jsem několik let činnosti na voné noze, věnovala se malbě, kereamice a spolupráci výtvarníka s architektem, což čítalo většinou práce na orientačním systému, úpravy interiéru, či tvorba mozaiky.

Vedle své volné tvorby jsem působila jako pedagog na ZUŠ, gymnáziu, kde jsem vyučovala výtvarnou výchovu a na soukromých uměleckých školách kresbu, malbu a dějiny umění, připravovala studenty na přijímací zkoušky.

V posledních letech jsem působila jako ředitelka Základní umělecké školy v Rychvaldě a na ZUŠ Edvarda Runda. Posléze jsem zůstala doma a dodnes se věnuji umělecké tvorbě a vedle toho se věnuji webmasterské činnosti, práci v sítích, které jsem profesionálně zvládla a stala jsem se expertem na sociální sítě.

Jsem členem výtvarného spolku UVU-OSLAVA

Přečtěte si také kde vystavovala.

Facebooktwitterpinterestlinkedinyoutubeinstagram
Facebooktwitterpinterestlinkedin